‘Gazze’deki şiddetle çatışmalar yayılabilir’

Smm Panel

Ragor

Administrator
Yönetici
SMM
Mesajlar
102,075
Puanları
36
655bd91986b24a5408787f8f.jpg

AYDIN HASAN/ANKARA-Fidan, şunları söyledi:

TAHLİYELER SÜRÜYOR:
Bugüne kadar 170 vatandaşımız ve yakınlarının Gazze’den çıkışı sağlanmıştır. 983 vatandaşımızın ve yakınlarının Gazze’den, Refah Sınır Kapısı’ndan tahliyesi için İsrail ve Mısır makamlarıyla temaslarımız sürüyor.

ÖNGÖRÜLMEZ İTTİFAKLAR: Gazze’deki yasa dışı kuşatmanın, insanlık dışı saldırıların devam etmesi utanç vericidir. Daha vahimiİsrail üzerinde nüfuz sahibi Batılı ülkelerin Gazze’deki vahşet karşısında sessizliğe bürünmeleri ve İsrail’e kayıtsız şartsız destek vermeleridir. Bu başka krizlerin kapısını aralayabilecek, Çatışmaların coğrafi olarak yayılmasının yanı sıra, toplumsal ayaklanmaların yaşanması ihtimalini göz ardı etmiyoruz.

TÜRKİYE’NİN AB ÜYELİĞİ: Avrupa Birliği üyeliğimiz talebimizde bir değişiklik yok. Ama bizim AB üyesi yapılıp yapılmayacağımız meselesi teknik bir konu değil, kriterlere bağlı bir konu değil. Bu birebir ortamlarda hem AB yetkilileriyle, bakanlarıyla da tartıştığım bir konu. AB şuna karar vermek zorunda; Türkiye ölçeğinde Müslüman bir ülkeyle ben yeni bir birlik kurmak istiyor muyum? AB felsefi olarak karar vermeli.
 
Üst